Семинар "Драматизација у учионици за успешније учење: Драма у образовању"

27. и 28. децембра, у нашој школи одржан је семинар "Драматизација у учионици за успешније учење: Драма у образовању".

809   Драматизација у учионици за успешније учење: Драма у образовању   Компетенцијa: K3
Приоритети: 1
Реализатори Христина Муратиду, глумица и драмски/позоришни педагог; Aрмин Хаџимусић, глумац и драмски/позоришни педагог
Општи циљеви Подстаћи развој драматизације у учионици као креативног и партиципаторног метода предавања за ученике; Подржати иницијативе наставника у школама око савременијег и интересантнијег предавања и обогатити их активностима Драме у образовању.
Специфични циљеви Понудити наставницима оруђе са којим могу оспособити своје ученике: да схвате апстрактне појмове, како из хуманистичких или друштвених наука, тако и из природних наука, кроз драматизацију ситуација из реалног живота где се ти појмови појављају; да схвате вредност школских предмета драматизујући ситуације где људи примењују одређена знања које ти предмети нуде и да у потпуности разумеју ту примену; да имају шансу да се креативно искажу јер су могућности драмског рада у школама редак случај; - да активније учествују у наставном процесу на динамичан и демократски начин; - да развију социјалне вештине кроз сарадњу, дијалог, размену идеја и заједничко одлучивање које захтева процес стварања замишљених ситуација.
Теме програма Вежбе драмског израза; Основе драматизације; Специфичне технике драматизације едукативног материјала; Припрема за групну драматизацију; Увежбавање Процес драме
Трајање два дана (12 бодова)