„За чистије и зеленије школе у Војводини“

Oбележавање јубилеја 10 година реализације програма

Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине, Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице, Покрајински секретаријат за енергетику, грађевинарство и собраћај, Покрајински секретаријат за социјалну политику, демографију и равноправност полова и Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство у сарадњи са RECAN-фондом за рециклажу лименки и Покрет горана Војводине у среду 24.октобра у оквиру еколошке манифестације „Новосадска јесен“ обележили су јубилеј - 10 година континуиране реализације Програма „ЗА ЧИСТИЈЕ И ЗЕЛЕНИЈЕ ШКОЛЕ У ВОЈВОДИНИ“.

Циљ овог програма је подизање свести и личне одговорности за бригу о животној средини, подстицање свих активности које ће допринети неговању и очувању чистијег и зеленијег амбијента у предшколским установама, основним и средњим школама и локалним срединама. Овај Програм треба да допринесе да деца буду препозната као кључни чинилац промена и снага будућности у области животне средине и одрживог развоја.

Представници наше школе и координатори овог пројекта су Јелена Стојановић и Срђан Ђан.

Јелена Стојановић