Синиша Ћулафић на Деветом симпозијуму „Математика и примене“ 2018. године.

Примери добре праксе са семинара нашег колеге Синише Ћулафића наставника рачунарства и колегинице Мирјане Кокерић наставнице математике из Смедерева „Подршка ученику кроз ндивидуализацију и пројектни рад у настави математике“, који је подржао Регионални центар Смедерево, приказани су 01.12. на манифестацији: Девети симпозијум „Математика и примене“ 2018. године.

У оквиру предавања приказани су радови наставника и ученика на пројектима на којима смо учествовали, представљени награђени Етвининг пројекти: Математички коучинг, Универзални језик – Математика, Е – додатна 2, као примери добре праксе, као и примери рада наставника на Мајкрософт-Еду порталу, у Србији и у региону.

Колега Синиша Ћулафић представио је примере корелације између наставе Физике и наставе Математике, технике и технологије и рачунарства и информатике, као и проблеме у уџбеницима Физике везане за записивање формула и тумачење физичких величина и математичких појмова.

podrskaucenikukroz