Данас је одржано предавање за ученике наше школе, а тема је била одговорно понашање у саобраћају. Аутор пројекта под називом "Још увек возим!" је у сарадњи са СУП -ом Ковин веома успешно и на личном примеру ученицима представио важност поштовања правила у вожњи.

Предавач је Славиша Савић из околине Шапца, који је са 17 година настрадао у саобраћајној несрећи и након тога остао трајни инвалид у колицима. Због жеље за доказивањем, а без возачке дозволе и невезаног појаса, он је возећи неколико својих другова изазвао несрећу у којој је он сам највише страдао. Након што је успео да прихвати новонастало стање одлучио је да кроз сопствени пример презентује младима важност поштовања правила у вожњи и тако можда спаси још неког младог човека од исте судбине.

Ученици су пажљиво слушали и  учествовали у разговору. На крају предавања су могли да испробају наочаре које симулирају вожњу под дејством алкохола и марихуане и тиме се увере у ауторове речи.