Октобар је Месец књиге и писане речи. Нажалост, и ове године епидемиолошка ситуација није дозволила одржавање најважније манифестације посвећене слављењу књиге и књижевности код нас, Сајма књига.

Ипак, пандемија не би требало да буде разлог да се ученици не упознају са савременим писцима и њиховим делима. Свесни чињенице да младе генерације све мање читају, одлучили смо да један час Српског језика и књижевности посветимо савременицима чија дела нису део обавезне лектире. Ученици четвртог разреда, смера Туристичко хотелијерски техничар, у сарадњи са професорком Маријом Станисављев направили су кратку презентацију о делима Коеља и Сарамага. На часу су и прочитани делови романа „Алхемичар“ Паула Коеља и „Смрт и њени хирови“ Жозе Сарамага. Ученици су били заинтересовани и надамо се да ће представљене романе прочитати у целости, што препоручујемо и читаоцима овог текста.

prikknjigПреузми презентацију "Приказ књиге"

Марија Станисављев