На часу изборног предмета Општа туристичка географија, ученици III кувар-конобар имали су задатак да истраже и презентују значајне природне и друштвене потенцијале за развој туризма Европе. Ивана Камњанац и Иван Аћимовић представили су туристичке дестинације Париз и Мадрид. Они су кроз презентацију и анимацију приказали и описали најзначајније географско-туристичке одлике ових европских градова. Поред природних и антропогених, остали ученици имали су прилику да се упознају и са значајним етносоцијалним мотивима попут обичаја, манифестација, гастрономије, домаће радиности и изворног народног мелоса, којима су метрополе Париз и Мадрид изузетно богате. Радови Иване и Ивана високо су оцењени од стране осталих ученика и предметног наставника. Они су колеге и госте позвали на своје будуће туристичко путовање – упознавање са туристичким вредностима Америке, након чега ће читаоце детаљно обавестити овде на сајту.

Тришић Игор
наставник туристичке географије