Још један Дан школе је прошао, али у нама и даље траје оно нешто што се дуго сакупљало кроз рад, учење и дружење.
Сви смо били у томе. Свако на свој начин. Готово сваког ученика, сваког  професора, сваког члана наше куће могло се у нечему препознати.
Непосредни, спонтани и професионални дочекивали смо наше госте са жељом да се осећају добродошли и да им буде пријатно.
Све остало било је споредно.
Уз пуно уважавање различитости идеја, мишљења ми смо желели, а надамо се и успели, да покажемо да без рада, труда, потпуне преданости и колегијалности нема ни успеха.
Желимо да наша школа буде расадник, не само цвећа, већ и стручњака, кувара, конобара, посластичара, туристичких радника, цвећара, механичара, али и спортиста и глумаца које су изнедриле секције наше школе. Многи су то већ постигли, показали и доказали многобројним наградама, признањима и димпломама.
Излазећи из куће која се зове школа, али је много више од тога, жеља нам је да се све ово настави, да у наше клупе дођу они који истински желе да се оспособе за професију коју су одабрали и да нас у успесима и превазиђу.
Хвала професорима на безграничном стрпљењу, стручности, подршци у свему што радимо и у њиховом умећу да препознају и цене оно најбоље у нама!

Ученици Средње стучне школе „Васа Пелагић“ Ковин