Још један јако успешан дан је за нама. У петак, 28. октобра ученици наше школе, заједно са својим професорима, посетили су 61. Међународни београдски сајам књига, оазу интелектуалног и читалачког интегритета.

Број заинтересованих ученика да посете Сајам само нам је потврдио да наша деца редовно читају, да није тако опасна та „криза читања“ и да књигу, која у разним облицима постоји преко две хиљаде година, ништа не може победити.

Вратили смо се кућама са новим књигама и богатији једним лепим и незаборавним искуством. За свачији укус се нашло по нешто, кућне библиотеке добиле су књиге различитих жанрова.

Ученици и даље причају о доживљајима са Сајма, а професори српског језика и књижевности им поручују: „Драга децо, редовно читајте до следећег Сајма!“

Професори српског језика и књижевности:
Весна Ратковић
Душан Симић