Поштовани ученици,
Према Допису министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 611-00-00360/2020-03 датум: 12.05.2020. почев од 1. јуна 2020. године у школи ће боравити одређен број ученика, у обиму који омогућава спровођење неопходних мера превенције, заштите и сузбијања ширења епидемије С0VID-19.
Почев од 01. јуна 2020. године у школске објекте ће долазити ученици завршних разреда према распореду часова и активности који ће им саопштити одељењски старешина. Исти распоред ће бити истакнут и на сајту школе.
Имајући у виду инструкције и препоруке за спречавање ширења епидемије, потребно је формирати мање групе које ће боравити у истој учионици (до 10 ученика и један наставник), при чему треба инсистирати на томе да између свих особа у просторији удаљеност буде од два метра. Активности ученика у малим групама треба да буду тако организоване да се међусобни контакт различитих група максимално избегне, као и њихови сусрети у ходницима, двориштима, салама и тоалетима. С обзиром да је школа обезбедила довољне количине личне заштитне опреме за запослене, средства и прибор за чишћење, дезинфекцију и личну хигијену - опрема ће се делити на улазу у школу запосленима и ученицима који је немају, а за то ће бити задужен запослени - Ђорђе Марковић.
О сваком ученику који улази у школу водиће се евиденција код административног радника – Романце Станојевић.
Из тог разлога подсећамо ученике на мере заштите и превенције које могу прочитати на следећим постерима.

