Студијско путовање Врњачка Бања

27. и 28. АПРИЛ 2018. ГОДИНЕ

Ученици IV тт, III ккп, III тт, II кк, директорка установе Ковач Весна, професори Стевановић Мирјана, представник Савета родитеља и члан Школског одбора Стоканић Јелица, затим професори Анђелковић Драгана, Радивојев Милан, Јокић Татјана, Пивљаковић Ненад, Јовановић Давид, Рајић Иван - одељенски старешина-пратилац и Тришић Игор-стручни организатор; реализовали су ово путовање. Са ученицима и наставницима испред старог хотела Војводина, кренуло се у 8 часова. Групу су у 12 часова у Врњачкој Бањи дочекали представници Факултета за хотелијерство и туризам. У свечаној сали одржана је радионица са предавањем на тему: Свет хотелијерства и туризма, значај извора и лековитих вода, као и значај праксе за образовање. После предавања група је обишла зграду. Затим се кренуло са туристичким водичем из агенције „Spa Travel“ у пријем смештајних јединица. Једна мала група била је смештена у Вили „Љубици“, осам учесника, док су остали распоређени у Вили „Престиж“. Оба објекта поседују коректне смештајне јединице. Оброци су организовани у ресторану „Три липе“. Вечерње активности протекле су на врло завидном нивоу. Ученици су се шетали променадом или Врњачким парком, дружили у објектима, све до 1 час, када је било договорено да се сви окупе, како би се дан привео крају и кренуло на ноћење. Треба напоменути, да су и овај пут сви били тачни, није било конзумирања алкохола нити било каквог другог неприхватљивог облика понашања. Након доручка, група је са водичем отишла у обилазак Бање. Маршута за пешачење износила је 1 km. На репертуару су били Врњачки парк, Мост љубави, јапански врт, извор Топла и хотели Zapter и Solaris Resort. У хотелима су групу сачекали представници и показали најзначајније просторије и смештајне јединице. Након тога, група се упутила у хотел „Слатина“. Ту се након предаха за освежење обишао хотел и одабране смештајне јединице. Након тога посетио се и извор „Слатина“ испод самог објекта. Око 14 и 15, група је кренула назад. Након краћих задржавања због освежења, у Ковин се стигло у 18 часова.

Тришић Игор
организатор путовања