Мотори у пољопривреди

Сарадња ОШ „Ђура Филиповић“ из Плочице и ССШ „Васа Пелагић“ из Ковина

У сарадњи са професором Ђан Срђаном наставником пољопривредне групе предмета из средње стручне школе „Васа Пелагић“ Ковин, професор Синиша Ћулафић реализовао је час „Мотори у пољопривреди“ на коме су ученици 7 разреда ОШ „Ђура Филиповић“ из Плочице могли да на реалним моделима и правим моторима виде и у пракси провере научено са часова Техничког и информатичког образовања, као и да сазнају нешто ново из области мотора са унутрашњим сагоревањем. Час је био занимљив, професори су надахнуто предавали, а ученици су постављали интересантна питања. Појединци су показали завидно познавање градива. Након часа љубазношћу домаћина, заинтересованим ученицима ОШ „Ђура Филиповић“ из Плочице омогућено је да провозају школске тракторе, наравно под будним оком професора Ђан Срђана.