"Наши словеначки специјалитети" у Панчеву

6. октобра 2018. године ученици наше школе Јонов Слађана и Максимовић Милица, заједно са својим професорима Ђан Срђаном, Јокић Тањом и Шалипур Иваном учествовали су на гастрономском догађају "Наши словеначки специјалитети" у Панчеву.

Догађај је организован од стране удружења Словенаца "Логарска Долина", а присуствовале су школе из Словеније, Панчева, Вршца и Ковина.

Иако је сврха посете првенствено било дружење, ученици су имали задатак да припреме свечани ручак који се састојао од супе са круплицама (пржен грашак), гулаша са прилогом од бареног пиринча, салате и колача.

Након припреме ручка, професори и ученици су имали прилику да се по реци Тамиш возе катамараном до ушћа Тамиша у Дунав, уз обилазак светионика.