Предавање о безбедности у саобраћају

Jos uvek vozim12. децембра 2018. године у нашој школи одржано је предавање за ученике завршних разреда о безбедности у саобраћају. Предавачи су били Горан Терзић, инспектор за саобраћај и путеве у ОУ Ковин и Славиша Савић из Шапца, члан кампање „Још увек возим“.

Кампања „Још увек возим“, спроводи се са циљем подизања свести младих о саобраћајним незгодама. Славиша Савић, који после саобраћајне незгоде у којој је повредио кичму више не може да хода, пренео је своје искуство будућим возачима са жељом да се тако нешто више никоме не догоди. Ученици су имали и прилику да се увере колико видно поље може да се измени помоћу наочара које симулирају ефекте психоактивних сусптанци на организам.

Предавања, кратки филмови и симулација утицаја ризичних понашања у саобраћају оставили су снажан утисак на ученике. Надамо се да ће кампања остварити свој циљ и да ће будући возачи више водити рачуна о сопственој безбедности, као и о безбедности других учесника у саобраћају.

Драгана Љубојевић