Подршка учењу и развој интерактивних метода

27. децембра 2018. године, у нашој школи одржан је семинар под називом "Подршка учењу и развој интерактивних метода" у организацији удружења "Здраво да сте" из Београда.
Реализатори Семинара су Бојана Шкорц, доктор психолошких наука, Факултет ликовних уметности; Бранка Тишма, дипломирани психолог, ОШ "Лазар Саватић".

Овом одличном семинару присуствовало је 30 наставника наше школе.

Кроз занимљиве радионице наставници су подизали компетенције за подршку развоју личности детета и ученика, као и подизање професионалних и васпитних компетенција  у образовању за активно креирање и коришћење интерактивних, партиципаторних облика рада са ученицима у образовном процесу и неговање позитивне васпитне атмосфере.

Креативне радионице инспирисале су наставнке да сви узму активно учешће у решавању задатака и опуштеној атмосфери.
Овај семинар је био добро искуство за наш колектив, јер смо увежбали низ практичних поступака којима наставник подстиче активност ученичке групе.
На тај начин се ствара основ за оснаживање школе, смањивање искључености, а истовремено добија метод за иновативне иницијативе погодне за рад са различитим групама ученика.