Угледни час Употреба веб 2 алата у настави

Дана 23.5.2019. одржан је угледни час корелације рачунарства и информатике и енглеског језика Употреба веб 2 алата у настави. Час је реализован у одељењу IIТТ . Реализатори су професор енглеског језика Венера Арсенов - Бојовић и наставник рачунарства и информатике Синиша Ћулафић, асистирала је професорка хемије и физике Драгана Анђелковић - Манић. Гости су били професори Жељка Петровић и Славиша Копривица.

Циљ часа је успешно оспособљавање ученика за доживотно учење и самоучење. У уводном делу часа најављена је радионица за наставнике јер се наставници морају оспособити да користе Wеб технологије и да исте имплементирају у процесу наставе. Решавање квизова мотивисало је ученике IIТТ дозвољавајући им већу аутономију у активном решавању проблема уз посебни нагласак на креативност и комуникативност. На крају најуспешнијим групама подељене су награде.

Синиша Ћулафић