АГРИ-ко међугранична сарадња Србије и Румуније

У оквиру пројекта међуграничне сарадње Србије и Румуније у коме учествује Општина Бела Црква и Пољопривредна школа из Вршца, наши ученици су учествовали у радионици –Заштита винове лозе од болести и штеточина коју су организовали професори Пољопривредне школе из Вршца. У раду радионице учествовали су и ученици из вршачке школе,произвођачи са територије општине Бела Црква и гости из Румуније из места Оравица, који су такође носиоци пројекта. Радионица је била веома садржајна и ученици су продубили знања из виноградарства, обзиром да је пољопривредним техничарима воћарство и виноградарство ове године изборна технологија.

Радионици су присуствовали Милутинов Катарина, Манић Ивана и Фекете Александра, ученице трећег разреда образовног профила пољопривредни техничар и професори Срђан Ђан и Гордана Стојановић. Наше учешће је омогућено у оквиру сарадње са Пољопривредном школом из Вршца, па се овим захваљујемо колегама Срђану Клиски,директору и Ивану Станићу, професору воћарства и виноградарства.

Захваљујемо се организаторима из Општине Бела Црква на беспрекорној организацији.

Г.Стојановић