Оно по чему људи, након првог погледа запамте нашу школу, јесте парк који је окружује. Парк својом лепотом привлачи пажњу становника нашег града, па често одмор у њему , поред наших ученика, потраже и суграђани.
Да би парк опстајао, потребно је пуно рада, али и стално обнављање садница. Зато је и ове године посађено преко двадесет нових садница. Свако посађено дрво је знак наше захвалности природи и улог за здравију планету. Парк око наше школи чини једна велика“ зелена плућа“ која нас штите од издувних гасова аутомобила. Такође својим бујним крошњама смањује интезитет буке саобраћаја која је свакодневно интензивна. Као и сваке јесени ђаци наше школе вредно раде и чувају традицију.

Ове јесени је зановљен ред јела које имају преко шесдесет година. Обогатили смо парк са липама ,брезама, габовима, паулонијама и јаворима. Парк нам обезбеђује микроклиму и у свим годишњим добима краси нашу школу, зато се марљиво трудимо да буде још лепши.

Марија Станисављев