У ССШ „Васа Пелагић“ смер Бравар-Заваривач заступљен је у првој и другој години. Током школске 2023/24. године ученици овог смера извели су више практичних радова у сарадњи са професором Миливојем Ђорђевићем и помоћним предавачем Томашом Киртијем. Први велики пројекат био је летњиковац који краси двориште школе. Током реализације овог рада ученици су се суочили са свим задацима који ће их касније у струци вребати. Имали су прилику да употребе своја знања из обраде метала, да изведу математичке прорачуне у вези са количином потребног материјала, притом водећи рачуна о функционалности, безбедности и ергономији. Упркос њиховом скромном досадашњем искуству, ови ученици показали су завидан ниво ентузијазма и спремности за рад, што је резултирало великим успехом - летњиковац има практичну примену и задовољава све естетске критеријуме.

Други велики пројекат изашао је ван оквира наше школе и постављен је у центру града, као свима видљив доказ вештине и умешности ових младих људи. Ради се о металним конструкцијама у облику срца, које ће украсне биљке додатно обликовати. Овај пројекат је реализован у сарадњи са локалном самоуправом.

Имајући у виду урађено, ови ученици су носиоци великог потенцијала и чека их још пуно занимљих изазова.

Аутор текста: Миливоје Ђорђевић
Фотографије: Јелена Попадић и Стеван Црепајски