1. марта 2014. године туристички техничари посетили су Сајам туризма у Београду што је традиција од прве генерације туристичких техничара у нашој школи, пошто је то највећа туристичка манифестација у југоисточној Европи.

На овогодишњем сајму земља партнер била је Индонезија, држава са 17.000 острва, која се представила са својом традиционалном ношњом, слаткишима и плесом који је највише привукао пажњу ученика.

На Сајму су ученици могли да виде и понесу кући понуде аранжмана за предстојећу туристичку сезонупреко хиљаду излагача из земље и иностранства: туроператора, агенција, бања, планинских центара, градова, језера, са попустима до 40%.

У исто време одржавао се и сајам вина и сајам угоститељске опреме на којем су ученици радо дегустирали нове врсте сладоледа.

Весна Ковач